WallMuralia Blog

Pomysły na niecodzienną dekorację łazienki

Większość z nas podchodzi do łazienki bardzo pragmatycznie. Ot, pomieszczenie, w którym załatwiamy konkretne potrzeby. Ale co z długimi kąpielami, ulubionymi rytuałami czy domowym SPA? Odrobina luksusu każdemu się należy, dlatego łazienka powinna być urządzona w taki sposób, aby jej wystrój odprężał i relaksował po cięż-kim dniu. Jeśli szukasz pomysłu na niecodzienną dekorację łazienki, dobrze trafiłeś. W poniższym artykule podpowiadamy, jakie dodatki wybrać, aby poczuć się jak w prawdziwym salonie odnowy biologicznej.

Pomysły na niecodzienną dekorację łazienki

Nowocześnie i z klasą – wybieramy obrazy na szkle do łazienki

W łazience jest wilgotno – to oczywiste. Dlatego też wszelkie ozdoby muszą być odporne na działanie wody i pary wodnej. Idealnie sprawdzą się więc obrazy na szkle do łazienki. Są bowiem nie tylko praktyczne, ale także stylowe. Jeśli masz wannę, rekomendujemy zawieszenie obrazu tak, aby móc na niego patrzeć podczas kąpieli. To determinuje nieco motyw. Muszle, krajobraz górski, a może martwa natura? To Ty decydujesz, na co chcesz patrzeć.

Jesteśmy jednak zdania, że do łazienki najbardziej pasują widoki morza, plaży, bursztynów i zamków z piasku. Tego rodzaju obrazy ożywiają wnętrze i nadają mu rajskiego charakteru. Pozwalają się odprężyć i przenoszą Cię w inne, egzotyczne miejsce.

Zegary na ścianę także do łazienki

Choć zegary na ścianę wiesza się zwykle w salonie lub gabinecie, łazienka jest rów-nie dobrym miejscem. Okrągłe lub kwadratowe, ale obowiązkowo szklane prezentują się niezwykle interesująco. Pozwolą Ci kontrolować czas różnych zabiegów. Przydadzą się między innymi podczas farbowania włosów, nakładania maseczki lub henny oraz depilacji woskiem.

Jednak funkcja praktyczna to tylko jedna strona medalu. Zegary szklane na ścianę są estetyczną i oryginalną ozdobą. Mało kto bowiem spodziewa się czasomierza w łazience. Gwarantujemy, że docenisz obecność zegara w łazience. Skąd ta pewność? Zegary tego rodzaju to nie tylko zwykły cyferblat, ale również ozdoba. Każdy model ma bowiem jakiś motyw, dzięki czemu jest oryginalny i wyjątkowy.

Naklejki na drzwi to zawsze dobry pomysł

Może być tak, że na ścianach łazienki nie ma możliwości zawieszenia czegokolwiek. Mała przestrzeń, taka a nie inna aranżacja – wiadomo. Na szczęście są jeszcze naklejki na drzwi. To pewnik, ponieważ każda łazienka ma drzwi. Tego typu ozdoby – jeśli trzeba – optycznie powiększą przestrzeń, ożywią wnętrze i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Wariantów jest naprawdę sporo. Wybór to rzecz gustu, my jednak polecamy naklejki 3D, modele z głębią, motywy morskie i widoki na niebo. Są niezwykle popularne i pięknie się prezentują. Oczywiście miłośnicy oryginalnych aranżacji mogą wybierać warianty abstrakcyjne, martwą naturę lub motywy geometryczne. Najważniejsze to dopasować naklejkę do swoich upodobań, by maksymalnie podnieść komfort i wrażenia estetyczne.

______________________________________________________________

Mogą Cię również zainteresować:

DEKORACJE NA SZKLE – NOWOCZESNY DESIGN

ZEGARY NA SZKLE – CIEKAWA ALTERNATYWA

Czytaj także: