WallMuralia Blog Inspiracje

Najczęściej pomijane miejsca w kuchni, które warto udekorować

Kuchnia stanowi często prawdziwe serce wielu domów. To tam spędzamy czas na wspólnym gotowaniu, jedzeniu czy rozmowach przy porannej kawie… W trosce o pogodny wystrój i zarazem miłą atmosferę w kuchni, powinniśmy zadbać o estetyczne dekoracje tego pomieszczenia. W niniejszym artykule zaprezentujemy łatwe i nieoczywiste rozwiązania, które rozświetlą każdą kuchnię!

Najczęściej pomijane miejsca w kuchni

Rozwiązania dla każdej kuchni

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każda kuchnia jest zupełnie inna. Jednak wszystkie mają elementy wspólne, dlatego jesteśmy przekonani, że nasze propozycje będą dopasowane również do Twojego mieszkania.

Szklane panele

Wykorzystujmy wolne przestrzenie, które domagają się dekoracji. Jedną z nich jest przestrzeń pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami kuchennymi – zamiast typowych płytek, możemy umiejscowić tam szklany panel z estetyczną grafiką lub zdjęciem. W kuchniach królują wiosenne barwne motywy kwiatowe, soczyste apetyczne owoce i warzywa, aromatyczne zioła oraz ziarna kawy. Ponadto szklane panele to praktyczne rozwiązanie, ponieważ ich gładka powierzchnia jest niezwykle łatwa w czyszczeniu i wszelkie zachlapania można z nich łatwo usunąć.

Naklejki na lodówki

Najczęściej pomijane miejsca w kuchni

Nie wyobrażamy sobie w dzisiejszych czasach kuchni pozbawionej lodówki. Jednak często nadal pozostawiamy ją taką, jaką kupiliśmy w sklepie. A to błąd – w końcu można ciekawie wykorzystać powierzchnię lodówek jako przestrzeń do stylowych dekoracji. Polecamy naklejki na lodówki, które wygodnie się przykleja i zmywa, a w łatwy i szybki sposób ożywiają każdą kuchnię. Dostosujemy je oczywiście do wymiarów Twojej lodówki, wraz z wycięciami na uchwyty, tak, aby pokryły całą powierzchnię drzwiczek. Obłędny efekt gwarantowany – obyśmy tylko nie zaczęli przez te naklejki zbyt często zaglądać do lodówki!

Szklane deski kuchenne

Aranżując naszą kuchnię często zapominamy, że niezbędne akcesoria kuchenne mogą także pełnić funkcję dekoracyjną. Do takich akcesoriów należą chociażby deski, które przecież nie muszą być nudne! Szklane deski kuchenne z drukowanymi grafikami w prosty sposób uświetnią wygląd Twojej kuchni, a krojenie produktów spożywczych nabierze nowego wymiaru! W dodatku są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu czystości i nie pochłaniają zapachów, w odróżnieniu od tradycyjnych desek drewnianych. Dostępne w różnych rozmiarach i wzorach – od abstrakcyjnych kształtów, po kwieciste wzory i malownicze krajobrazy.

Zegary szklane

Zegary szklane do kuchni

Czas na gotowaniu potrafi mijać bardzo szybko. Jednak zwłaszcza przy tej czynności często musimy mieć „rękę na pulsie” i dokładnie odmierzać minuty gotowania makaronu, pieczenia ciasta czy duszenia warzyw… W tym celu przydatny będzie zegar szklany, który oryginalnie urozmaici ścianę w kuchni, ponieważ na szklanej tarczy drukowane są dowolne grafiki – z panoramą miasta, pięknymi zwierzętami czy znanym zabytkiem.

To tylko przykładowe rozwiązania, które możemy zastosować w każdej kuchni – warto się skusić na przynajmniej jedną z nich. Zapraszamy!


Powiązane artykuły:

 JAKI ZEGAR DO KUCHNI I JADALNI - 5 PROPOZYCJI

NAJPOPULARNIEJSZE MOTYWY NA KUCHENNYCH PANELACH SZKLANYCH

 

Czytaj także: