Jak powiększyć swoje wnętrze, czyli fototapety na drzwi do przedpokoju

Jak powiększyć swoje wnętrze, czyli fototapety na drzwi do przedpokoju

Aranżacja przedpokoju to nie lada wyzwanie. Problemem może być zarówno zbyt duża przestrzeń w stosunku do funkcji, jakie ma spełniać to pomieszczenie, jak i zbyt mała, co jest zdecydowanie częstsze. I choć przedpokój nie jest najważniejszym miejscem w domu, to jednak odpowiada za pierwsze wrażenie! Dlatego warto, by po wejściu do niego od razu robiło się miło. Jak to osiągnąć? Z pomocą mogą przyjść fototapety na drzwi, które mogą zrobić wiele dobrego nawet na niewielkich przestrzeniach.

Fototapeta do przedpokoju – szybki pomysł na zmianę

Fototapeta w korytarzu? Tak! To zdecydowanie prawdziwy hit, jeśli chodzi o nowoczesne aranżacje. Wykorzystanie fototapety w przedpokoju pozwala nie tylko na uzyskanie ciekawego wrażenia estetycznego, ale i na zabawę przestrzenią, dzięki której można uzyskać zupełnie inne wrażenie postrzegania wielkości pomieszczenia. Fototapeta na drzwi do przedpokoju to idealne rozwiązanie zarówno na szafy, jak i drzwi wejściowe, niezależnie od tego, czy wykonane są drewna, płyty meblowej czy też pokryte okleiną. To także szybki sposób na odświeżenie powierzchni i nadanie pomieszczeniu zupełnie nowego charakteru.

Dzięki fototapecie na drzwi do przedpokoju można także rozjaśnić zbyt ciemne pomieszczenie lub też przyciemnić to, w którym jest zbyt dużo światła, ochłodzić i ocieplić, dodać przytulności lub też wprowadzić elegancję. Słowem – fototapeta w korytarzu to idealne rozwiązanie, kiedy chce się szybko, efektownie a przede wszystkim ciekawie ozdobić pomieszczenie.

Jak wybrać fototapetę na drzwi do przedpokoju?

Fototapety na drzwi wewnętrzne dają możliwość szybkiej zmiany wrażenia wizualnego, jaką robi dana przestrzeń. Doskonale sprawdzają się w przedpokoju, zarówno wąskim i małym, jak i dużym, który wydaje się mało ustawny. Drzwi przesuwne z fototapetą to idealne rozwiązanie do każdego pomieszczenia. Duża powierzchnia szafy ma w sobie ogromny potencjał, który daje się świetnie wykorzystać, także drzwi przejściowe dają sporo możliwości. Warto określić, co chciałoby się osiągnąć wraz z nową aranżacją:

  • optycznie powiększenie i wydłużenie pomieszczenia
  • wizualne zmniejszenie powierzchni korytarza

Oba punkty są możliwe do zrealizowania z odpowiednią fototapetą.

Jaką wybrać fototapetę na drzwi, żeby powiększyć pomieszczenie?

Jeśli chce się optycznie powiększyć pomieszczenie, warto wybrać przestrzenną fototapetę na drzwi lub też fototapetę 3D. Najchętniej wykorzystywane są motywy takie, jak drogi, ścieżki, schody, mosty czy wąskie uliczki lub, w przypadku oklein 3D na drzwi – figury geometryczne czy abstrakcje. Dlaczego? Taka wysokiej jakości fototapeta, dobrze przyklejona, daje wrażenie przedłużenia wąskiego, małego korytarza. Geometria tworzy ciekawe złudzenie optyczne, które także może nieco „okłamywać” zmysły. Przestrzenna fototapeta w przedpokoju świetnie do powiększy, a przy okazji będzie po prostu piękną ozdobą!

fototapeta na drzwiach przesuwnych w dużym korytarzu

Fototapeta na drzwi przedpokoju o dużych rozmiarach

Jeśli przedpokój wydaje się za duży, zbyt przestronny, a przy tym chłodny, można go nie tylko optycznie zmniejszyć, ale również ocieplić. Wystarczy wybrać grafiki na drzwi przedstawiające wzory takie, jak kwiaty, liście, roślinność ogólnie, abstrakcje w żywych kolorach, które wprowadzą do wnętrza pozytywną energię i poczucie przyjemnej „ciasnoty”, wizualnie zmniejszając pomieszczenie. Warto stawiać na ciepłe kolory lub pastele.

Fototapety na drzwi na wymiar to świetne rozwiązanie do przedpokoju i innych niewielkich pomieszczeń, w których chciałoby się zyskać nieco więcej przestrzeni. Wprawdzie będzie ona jedynie wizualna, ale i to potrafi znacznie wpłynąć na komfort i przyjemność korzystania z danego pokoju.


 Powiązane artykuły

JAK WYBRAĆ FOTOTAPETĘ NA DRZWI DO MAŁYCH POMIESZCZEŃ?

NAJMODNIEJSZE TRENDY WYSTROJU WNĘTRZ W ROKU 2020

 DEKORACJE NA SZKLE – NOWOCZESNY DESIGN

Czytaj także:
13.10.2021

Przytulny salon w stylu rustykalnym - porady i inspiracje

Rustykalna aranżacja wnętrz to jeden z najpopularniejszych stylów projektowania. Dzieje się tak, ponieważ zaprojektowanie przestrzeni w tym stylu wnosi do domu ciepło i prostotę. Wielu właścicieli domów chce mieć w swoich pomieszczeniach przytulną, naturalną atmosferę, a taki nastrój wprowadzają właśnie odcienie i faktury Ziemi. Tym razem podpowiadamy Wam, jak urządzić salon w stylu rustykalnym. Będzie komfortowo i gościnnie!

więcej
02.09.2021

Jak urządzić łazienkę? Praktyczny poradnik i inspiracje

Łazienka ma ogromny wpływ na nasze codzienne życie. Aby zainspirować Cię do zaprojektowania Twojej przestrzeni w nowym, lepszym wydaniu, przedstawimy Ci nasze ulubione sposoby na aranżację łazienki.

więcej
06.08.2021

Jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci? Pomysły i inspiracje na aranżację wnętrza dla rodzeństwa

Gdy liczba sypialni jest ograniczona, to wspólny pokój dla dzieci staje się koniecznością. Dobrym pomysłem przed remontem będzie zebranie inspiracji na sypialnianą przestrzeń z dwoma łóżkami. Podpowiemy Ci, jak zorganizować małe pomieszczenie, aby stało się funkcjonalnym miejscem do odpoczynku, nauki oraz kreatywnej zabawy.

więcej
08.07.2021

Jak modnie urządzić przedpokój - aranżacje i inspiracje, które zachęcą Cię do zmian!

Korytarz to wizytówka całego domu. To pierwsze pomieszczenie, które widzą goście, dlatego bardzo ważne jest, aby było one zaprojektowane nie tylko funkcjonalnie, ale również reprezentacyjnie. Przedpokój ma być stylowym wstępem do całego domu.

więcej